راه‌اندازی و تقویت کسب و کارهای دانش‌بنیان کلید حل مشکلات اقتصادی کشور و استان فارس است

روح اله نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی دوشنبه ۲۶ خردادماه ضمن حضور در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، در جریان فعالیت های شرکت های دانش بنیان مستقر در این مرکز قرار گرفت.
وی در این بازدید ضمن گفتگو با معاون پژوهش و فناوری و اعضای هیئت علمی این دانشگاه، از نزدیک با مشکلات و معضلات این مرکز رشد و شرکت‌های مستقر در آن آشنا شد.
نجابت در حاشیه این بازدید، ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در این مرکز به خبرنگار ما گفت: این دومین بازدید به عمل آمده از مجموعه‌های دانش بنیان استان فارس توسط بنده طی یک ماه اخیر است و از آنجایی که به نظر می‌رسد کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو راه‌اندازی کسب و کارهای دانش بنیان و حمایت از تولید ثروت از طریق علم می‌باشد، خود را موظف به پیگیری معضلات موجود در این عرصه و ارتباط مستمر با دست‌اندرکاران این حوزه می‌دانم.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس در ادامه سخنان خود افزود: پس از بحث و گفتگو با اساتید و کارشناسان این مرکز و دیگر متولیان کسب و کارهای دانش بنیان در سطح استان، به نظر می‌رسد یکی از چالش‌های اصلی این عرصه فقدان مدیریت واحد و یکپارچه برای حمایت منسجم و پیگیری مشکلات موجود مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان است.
وی در انتهای سخنان خود تاکید کرد: بنده در تلاش هستم تا برنامه‌ی مدونی تدارک دیده شود تا بتوان با برگزاری دیدارهای مستمر و برنامه ریزی شده، همکاری نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی و شرکت‌های دانش‌بنیان را گسترش دهیم.
لازم به ذکر است در این نشست دکتر محمد مهدی جباری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در استان فارس، ضمن قدردانی از توجه نمایندگان شیراز به مسائل و مشکلات مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان، به بیان چالش‌های پیش روی این صنعت نوپا در استان فارس پرداخت.

ممکن است بپسندید...