جمعه‌ی ورزشی

روح الله نجابت طی یادداشتی در خصوص سفر وزیر ورزش و جوانان به استان فارس و همراهی خود در این سفر نوشت:

یکی از موضوعات مهم برای اینجانب، نظارت و پیگیری مسائل و اولویت‌های حیطه ورزش و تربیت‌بدنی در استان و حوزه انتخابیه بوده است.

سرکشی از باشگاه‌های ورزشی، ارتباط با هیئات ورزشی و دیدار با قهرمانان ملی از جمله اقدامات صورت گرفته در یک سال و هشت ماه گذشته بوده است. حاصل این پیگیری‌ها، فهم موضوعِ مهمی بود که شیراز و فارس باوجود استعدادهای کم‌نظیر ورزشی، کمترین امکانات ورزشی طی سال‌های گذشته برایش فراهم شده است؛ و یا اگر هم آماده شده، به طور شایسته تجهیز و مهیا نگردیده است.

با همین نگاه، در مهرماه ۱۴۰۰ طی دیدار با وزیر محترم ورزش و جوانان، از ایشان مطالبه‌یِ ساخت مجموعه ورزشی چند منظوره در تراز بین‌المللی در شیراز را کردم تا رشته‌های مختلف ورزشی بتوانند از آن استفاده کنند.
از جمله ظرفیت‌های جدی ورزشی در استان می‌توان به کشتی خصوصاً فرنگی، ژیمناستیک، پینگ‌پنگ و تیراندازی اشاره کرد. که با کمترین امکانات توانسته‌اند بیشترین افتخارات را برای استان و کشور رقم بزنند. اگر اندک توجهی به آن‌ها و ورزشکاران این رشته‌ها و موضوعِ مهم استعدادیابی در آن شاخه‌های ورزشی شود، به سرعت افتخار آفرینی استان چندبرابر خواهد شود. دراین مسیر حمایت مردم ورزش‌دوست شیراز و فارس از ورزشکاران خود نیز تعیین کننده است.

در سفر وزیر محترم ورزش و جوانان به استان فارس و طی همراهی ایشان در بازدیدهای مختلفی که داشتیم؛ تمام تلاش و تمرکز خود را معطوف به تبیینِ اهمیت احداث مجتمع چند منظوره بین‌المللی ورزشی در شهر شیراز و میزانِ گره‌گشایی آن برای ورزش کشور نمودم.
احصا ظرفیت‌های ورزشی فارس و برشمردن سوابق درخشان ورزشی آن طی سال‌های گذشته، در عین ضعف در امکانات و زیرساخت‌ها، وزیر را مجاب کرد تا در اختتامیه مسابقات بدمینتون جام فجر به طور عمومی اعلام نماید: «طی دو سه سالِ آینده یک مجموعه ورزشی کامل در خور شأن استان فارس و ورزشکاران استان فارس ساخته خواهد شد.» ان‌شاءالله.


تصاویر، به ترتیب:

  • بازدید از ورزشگاه حافظیه و دیدار با آقای پیروانی
  • همراه با سعیدرضا کیخا، قهرمان ژیمناستیک
  • گفت‌وگو با وزیر پیرامون تیم فجر سپاسی
  • بازدید از ورزشگاه ۶ هزارنفری شهید سلیمانی
  • بازدید از ورزشگاه پارس
  • بازدید از مجتمع ورزشی امام مهدی
  • اختتامیه مسابقات بدمینتون، جام فجر
  • زیارت حرم مطهر احمدبن موسی

ممکن است بپسندید...